02 października 2023

NIEKALENDARZ - październik

 Lubisz wyzwania? Masz problem z regularnym czytaniem i chcesz to zmienić? Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 oraz kolektyw Mamy Projekt przybywa z pomocą i... propozycją :)

Tło białe. W lewym górnym rogu jest logotyp Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W prawym górnym rogu: Realizacja: Mamy Projekt oraz ich logotyp. Niżej, pogrubionymi literami: Biblioteka bierze udział w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., a pod kolorowy napis: Książkowy niekalendarz. Na środku plakatu znajdują się dwie narysowane postacie (dziewczyna w kucyku i chłopak w czapce z daszkiem) czytający książkę na tle regałów. Postacie zwracają się do Czytającego: Pytaj w środku o szczegóły. Pod rysunkiem znajdują się logotypy: MKiDN, MEiN, Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i NCK.

NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę. 

Co miesiąc na blogu oraz w bibliotece pojawi się kolejna karta z kalendarza z wyzwaniami na dany miesiąc :)


Tło białeW lewym górnym rogu jest logotyp Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W prawym górnym rogu: Realizacja: Mamy Projekt oraz ich logotyp. Niżej: rysunek przedstawiający dziewczynę ubraną w pomarańczowe długie spodnie, trzymającą żółtą książkę w dłoni. Dziewczyna tańczy wokół drogowskazu, kierującego do biblioteki. Pod rysunkiem widnieje napis: Październik bibliotek. Następnie mamy wypisane trzy wyzwania na ten miesiąc: 1. W październiku obchodzona jest Noc Bibliotek - sprawdź, jakie atrakcje przygotowały biblioteki w Twoim mieście. 2. 1-7 października przypada Tydzień Zakazanych Książek, mający przypomnieć o tym, jak ważna jest wolność czytania i dostępu do różnych treści. Poszukaj w Internecie, które z popularnych dziś książek były kiedyś zakazane. 3. W tym miesiącu ogłoszony zostanie nowy noblista literacki - porozmawiaj z przyjaciółmi o tym, któremu autorowi przyznalibyście swoją osobistą nagrodę. Pod wyzwaniami znajdują się logotypy: MKiDN, MEiN, Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i NCK.


Za realizację odpowiada kolektyw Mamy Projekt, a ilustracje i oprawę graficzną wykonało Studio Sarna. Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

11 listopada - Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Sprawdź się w popularnej grze Milionerzy oraz pochwal swoim wynikiem w komentarzach.  Udało C...