07 maja 2024

Koncert zespołu Mandragora (B. Główna)

Tegoroczny, XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, rozpoczynamy wyjątkowym, muzycznym wydarzeniem. 8 maja br. o godz. 17.00 na bibliotecznej scenie wystąpi jaworznicki zespół „Mandragora”. Formację tworzą artyści: Robert Polak – Mandragora, zdrobniale Gora, wokal, gitara, autor tekstów; Arkadiusz Majer – Aro, gitara oraz Marcin Włoch – Włochu, djembe/bębny.

Grupa powstała w 2022 r. z inicjatywy Gory, który przez swoje teksty i kompozycje, przekonał pozostałych członków do udziału w projekcie. Tworzona przez nich muzyka charakteryzuje się połączeniem różnych gatunków, które każdy z artystów wnosi w unikatowy sposób. Grają więc: rock, reagge, blues, indie rock, punk rock, ale ich brzmienia ocierają się także o country czy folk. W tekstach eksplorują tematy egzystencjalizmu, kondycji ludzkiej, przez co chcą sprowokować słuchaczy do własnych przemyśleń. Zespół wciąż się rozwija muzycznie, łącząc nowe wpływy i eksperymentując z różnymi stylami. Koncerty dają im dużo przyjemności, ale ważna jest dla nich także relacja zwrotna z publicznością – niesienie przesłania i poprawa nastroju. W przyszłości chcąc powiększyć skład o perkusję i gitarę basową.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: MBP w Jaworznie. Tło: imitujące chropowatą, jasnoszarą ścianę. Tekst i zdjęcia ozdobione akcentami w kolorze niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym. W centrum plakatu znajdują się trzy fotografie, przedstawiające członków zespołu muzycznego Mandragora, opatrzone pseudonimami i przypisanymi im instrumentami. 1. Aro – gitara akustyczna – szczupły mężczyzna w koszulce i skórzanej kurtce. 2. Gora – wokal, gitara akustyczna – uśmiechnięty brodaty mężczyzna, ubrany w czarną bluzkę. 3. Włochu – Djembe – dobrze zbudowany mężczyzna, w koszulce z krótkim rękawem, która odsłania tatuaż na ręce. Tekst: Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Mandragora. Koncert. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Zapraszamy! Termin: 8 maja 2024, godz. 17:00. Logo: biblioteki i Jaworzna-źródła energii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jaka to melodia?

Czy uda Ci się odgadnąć utwory z gier komputerowych po krótki fragmencie? Sprawdź się!